FAQ
Jakie są przeciwskazania do zabiegu makijażu permanentnego?
- zaawansowana, nieleczona cukrzyca;
- łuszczyca z efektem kobnera;
- leki sterydowe stosowane w miejscu pigmentacji;
- chemioterapia w trakcie jej trwania;
- zabiegi operacyjne oka w kwestii kresek (należy odczekać odpowiedni czas);
- stosowanie retinoidów (makijaż można wykonać ok. 6 miesięcy po zakończonej kuracji)
- karmienie piersią i ciąża;
Czy kolor brwi/ust/kresek na pewno się rozjaśni?
Tak. Kolor pigmentu zawsze jest ciemniejszy zaraz po zabiegu. W przeciągu 2 tygodni rozjaśnia się nawet do 50%. Nasz naskórek się naturalnie złuszcza, tym sposobem wiele koloru także złuszczy się. Jest to naturalny proces naszego organizmu.
Czy na pewno nie mogę wcześniej umyć makijażu, niż 14 zaleconych dni?
Niestety. By makijaż pozostał jak najlepiej, nie można narażać go na tarcie, mycie oraz dotykanie. W momencie, gdy nie przypilnujemy tego, studio Shee nie jest w stanie dać gwarancji na dobry stan makijażu.
"A moja znajoma robiła makijaż gdzie indziej i miała zaleconą np. inną pielęgnację."
Jest to norma w usługach makijażu permanentnego. Każda linergistka zaleca swoim klientkom najlepszą pielęgnację, dostosowaną do potrzeb przy użyciu sprzętu i pigmentów, na których ona właśnie pracuje. Proszę pamiętać, że każdy pigment jest inny i Twoja linergistka wie, jak należy się z nim obchodzić.
Dlaczego nie mogę zrobić dopigmentowania po kilku dniach i muszę odczekać odpowiedni czas?
Ponieważ nasza skóra potrzebuje się w pełni zregenerować. Jeżeli ponownie naruszymy ją igłą, zanim zdąży się zregenerować, możemy jedynie wyrządzić sobie krzywdę. Najlepiej jest odczekać min. 21 dni między zabiegami.
Mam wrażenie, ze kolor zniknął!
Czasem stabilizacja pigmentu w skórze zachodzi w takim procesie, że po ok 14 dniach jest on niezwykle słabo widoczny, a później zaczyna się wydobywać. Jest to normalne zjawisko.
Czy mogę więcej smarować miejsca pigmentowane, niż to zostało zalecone?
Niestety nie. Skóra jest jak gąbka i chłonie każdą wilgoć. Jeżeli zacznie Pani smarować więcej, niżeli zostało to zalecone, makijaż bardziej "rozmaże się" i nie będzie oczekiwanego efektu. Brwi i kresek nie smarujemy w ogóle!
Jak dbać o makijaż po zakończonych wizytach?
Przede wszystkim uważać na promienie UV. To one są odpowiedzialne za szybsze płowienie pigmentu i przebarwienia. Stosujemy kremy z filtrem! Należy również zwracać uwagę, czy w kosmetykach, które stosujemy, nie ma kwasów, retinolu, czy witaminy C. Są to substancje rozjaśniające skórę, a co za tym idzie i makijaż permanentny.
Po pierwszym zabiegu uważam, że kolor jest zbyt jasny/że chciałabym zmienić kolor.
Nie ma najmniejszego problemu. Właśnie w takim celu jest bezpłatne dopigmentowanie, na którym możemy jeszcze raz przeanalizować kolor i kształt oraz dokonać zmiany.
Czy makijaż może wywołać alergie?
Pigmenty, na których pracuję, są kategorii A0, natomiast należy uważać, by nic nie dostało się w obręb makijażu - inne kosmetyki, kremy, promienie UV, zwierzęta i zanieczyszczenia.
Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?
W zależności od rodzaju i jakości skóry makijaż utrzymuje się od 2 do około 4 lat.